WITAJCIE BOSKIE DZIECIAKI! Trwamy w radośći Świąt Wielkanocnych, pamiętajcie, że święta się jeszcze nie skończyły. Potrwają one do najbliższej niedzieli.
Przez cały tydzień obchodzimy oktawę czyli przedłużamy świętowanie na 7 dni, co oznacza, że dzisiaj jest jakby wciąż Niedziela Wielkanocna.
Z tej racji przygotowałem dla was lekcję w wersji skróconej, abyście mieli więcej czasu na świętowanie.
Dzisiaj zapoznacie się z postacią św. Faustyny, która otrzyamał od Jezusa kilka tajemnic dla ludzkości dotyczących Jego miłosierdzia.
Dzienniczek BYŁ PISANY w Wilnie i Krakowie na polecenie, jak mówi tekst, Jezusa. Pierwsza notatka pochodzi z lipca 1934 roku, ostatnia datowana – z czerwca 1938 roku.
Od połowy lat 80. w Polsce ukazuje się co roku nowe wydanie Dzienniczka.
Został on przetłumaczony na wiele języków. ostatnio także na koreański, maltański i rumuński. Dzienniczek jest najczęściej tłumaczoną na świecie polską książką.
Wieczorem, kiedy byłam w celi – relacjonuje to wydarzenie w „Dzienniczku” – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. (…)
Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47).
Pierwszy obraz Miłosierdzia Bożego powstał w pracowni wileńskiego artysty Eugeniusza Kazimirowskiego pod okiem Siostry Faustyny w 1934 roku. Obecnie obraz pędzla Kazimirowskiego znajduje się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie.
W czasie II wojny światowej powstały kolejne wizerunki, a wśród nich obraz pędzla Adolfa Hyły, malowany. Obraz tego artysty znajduje się w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, jego kopie rozeszły się po świecie.
Modlitwę tę podyktował Pan Jezus s. Faustynie 13 - 14 września 1935 r. w Wilnie. W swej celi miała ona wizję anioła, który przyszedł ukarać ziemię za grzechy. Gdy zobaczyła ten znak gniewu Bożego, zaczęła prosić anioła, aby się jeszcze wstrzymał.
Dopiero, gdy w duszy odczuła moc łaski Jezusa, zaczęła się modlić słowami, które usłyszała wewnętrznie (były to słowa koronki do Miłosierdzia Bożego), i wtedy zobaczyła, że kara od ziemi została odsunięta.
JEZUS POWIEDZIAŁ DO FAUSTYNY O ŚWIĘCIE MIŁOSIERDZIA:
Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299).
Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.
Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski(Dz. 699).